Достапни линкови

Во Париз прослави и тепачки со полиција по освоената титула


Во Париз прослави и тепачки со полиција по освоената титула
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Во Париз околу Ајфеловата кула и пред Триумфалната капија цела ноќ било полно со луѓе кои ја прославуваа титулата на Франција како светски фудбалски шампион. Над 110 илјади припадници на безбедносните сили го чуваа редот во земјата. Сепак во Париз дојде до помали судири.

Категории

XS
SM
MD
LG