Достапни линкови

Прослaва во Скопје за поканата на Македонија во НАТО


Прослaва во Скопје за поканата на Македонија во НАТО
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Во Градскиот парк во Скопје се одржа прослава за поканата за Македонија од НАТО. Присуствуваа граѓани, но и функционери како министерот за надворешни работи Димитров, министерката за одбрана Шекеринска и американскиот амбасадор Бејли. Мала група граѓани истакнаа анти-НАТО транспаренти.

Категории

XS
SM
MD
LG