Достапни линкови

НАТО и Македонија - денес славете, од утре на работа


НАТО и Македонија - денес славете, од утре на работа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Кога сите процедури ќе бидат завршени ќе станете 30 - та членка на Алијансата со место на нашата маса, со еднаков глас во нашите дискусии и еднаков глас при носењето на нашите одлуки“ - порача Јенс Столтенберг генералниот секретар на НАТО по предавањето на поканата на НАТО до македонскиот премир Зоран Заев.

Категории

XS
SM
MD
LG