Достапни линкови

Опасностите од глобалната трговска војна, преценети


Опасностите од глобалната трговска војна, преценети
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Роберт Скот, економист во Институтот за економска политика во Вашингтон смета дека „трговската војна“со Кина и со американските сојузници е помала закана за американската економија отколку буџетската и даночната политика на администрацијата на Трамп.

Категории

XS
SM
MD
LG