Достапни линкови

НАТО пред самит кој може и да пропадне


НАТО пред самит кој може и да пропадне
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Лидерите на НАТО ќе се состанат на 11 и 12 јули во Брисел, во услови на длабоки поделби околу трошоците за одбраната и за трговските односи. Пред самитот американскиот претседател Доналд Трамп рече дека другите членки ја третираат неговата земја како „касичка за пари“, а царините воведени од Вашингтон доведоа до одмазнички мерки на ЕУ.

XS
SM
MD
LG