Достапни линкови

Апатурај: во НАТО сме оптимисти за Македонија


Апатурај: во НАТО сме оптимисти за Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

Заменик-помошникот на генералниот секретар на НАТО за политички прашања Џејмс Апатурај во интервју за Радио Слободна Европа осврнувајќи се на можноста на негативен резултат од референдумот за името во Македонија вели дека Алијансата е фокусирана врз спроведување на договорот меѓу Македонија и Грција.

Категории

XS
SM
MD
LG