Достапни линкови

Лидерите на ЕУ постигнаа согласност за миграцијата


Лидерите на ЕУ постигнаа согласност за миграцијата
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Лидерите на Европската унија се согласија да формираат заеднички места за процесуирање на барателите на азил и да го ограничат движењето на мигрантите во Унијата. Согласноста беше постигната по девет часовна дебата во за загриженоста на Италија и Германија околу проблемот со мигрантите.

XS
SM
MD
LG