Достапни линкови

Николовски - Поправање на политиките за зголемување на земјоделството производство


Николовски - Поправање на политиките за зголемување на земјоделството производство
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:32 0:00

Потребна е детална анализа за да се видат резултатите на земјоделците од исплатата на субвенциите, вели министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски. Тој смета дека повеќе политики треба да се доведат во ред за да се зголеми домашното производство.

Категории

XS
SM
MD
LG