Достапни линкови

Хан: пораката е јасна, работата ја почнуваме веднаш


Хан: пораката е јасна, работата ја почнуваме веднаш
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во интервју со дописникот на Радио Слободна Европа Јозеф Џовијак изјави дека Европската комисија веднаш ги почнува подготовките за скрининг процесот за Македонија и Албанија кои добија условен датум за почнување на преговорите во средината на идната година.

Категории

XS
SM
MD
LG