Достапни линкови

Ердоган доби нов претседателски мандат уште во првиот круг


Ердоган доби нов претседателски мандат уште во првиот круг
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Реџеп Таип Ердоган и неговата владејачка Партија на правдата и развојот победија на претседателските и на парламентарните избори што вчера се одржаа во Турција. Тоа беше нивниот најголем изборен предизвик во измината деценија ипол од кога се на власт во таа земја.

Категории

XS
SM
MD
LG