Достапни линкови

Протест „Никогаш Северна, секогаш Македонија“


Протест „Никогаш Северна, секогаш Македонија“
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Пред македонското Собрание вечерва се одржаа протести организација на „Млади за Македонија по мотото „Никогаш Северна секогаш Македонија“. Протестите беа мирни а присуствуваа на неколку стотина граѓани против промена на името на земјата.

Категории

XS
SM
MD
LG