Достапни линкови

Власта на Ердоган на изборен тест


Власта на Ердоган на изборен тест
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Турците на 24 јуни излегуваат на претседателски и парламентарни избори што можат да го зацврстат владеењето на претседателот Реџеп Таип Ердоган во наредните пет години. Аналитичарите очекуваат Ердоган лесна победа на Ердоган во првиот круг на претседателските избори. Некои пак, велат дека разликата нема да биде доволна за да се избегне вториот круг.

XS
SM
MD
LG