Достапни линкови

Еулекс ги постави темелите, но не ја заврши работата на Косово


Еулекс ги постави темелите, но не ја заврши работата на Косово
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Европската унија деновиве го заврши своето децениско спроведување на законот и правдата на Косово, но критичарите велат дека мисијата не успела да го искорени криминалот и корупцијата во таа земја.

Категории

XS
SM
MD
LG