Достапни линкови

Стојковски: Можна е одлука за почеток на преговори со ЕУ


Стојковски: Можна е одлука за почеток на преговори со ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:34 0:00

Андреја Стојковски од Центарот за европски стратегии вели дека Македонија во јуни може да очекува одлука за отпочнување преговори со ЕУ. Тој дополнува дека утврдување на датум за преговори може да има и сега задено со одлуката, а тоа може да се случи и подоцна, наесен.

Категории

XS
SM
MD
LG