Достапни линкови

Грција повторно отвора четири бегалски кампови


Грција повторно отвора четири бегалски кампови
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Грчкото Министерство за миграциона политика реши повторно да отвори четири кампови за сместување на зголемениот број бегалци и мигранти кои преку Грција сакаат да влезат во земјите од Западна Европа. Сега по нова миграциска рута, преку Албанија и Босна и Херцеговина.

Категории

XS
SM
MD
LG