Достапни линкови

Името во скратена постапка без ВМРО-ДПМНЕ


Името во скратена постапка без ВМРО-ДПМНЕ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Министерот за надворешни работи Никола Димитров побара ратификацијата на договорот за името да биде во скратена постапка за да се стигне до самитот на ЕУ. ВМРО-ДПМНЕ ја напушти седницата и обвини за предавство и кршење на процедурата. Пред Собранието демонстрантите го запалија договорот со Грција.

XS
SM
MD
LG