Достапни линкови

Мирни протести против промена на името по вчерашните насилства


Мирни протести против промена на името по вчерашните насилства
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Неколку стотини граѓани и вечерва излегоа на протест против промена на името пред македонското Собрание во Скопје. Протестот на кој беше побарана оставка од владатa помина мирно за разлика од вчера кога имаше судири меѓу демонстрантите и полицијата.

Категории

XS
SM
MD
LG