Достапни линкови

Светските новински агенции за насилните протести во Македонија и Грција


Светските новински агенции за насилните протести во Македонија и Грција
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Потпишаниот историски договор за ставање крај на спорот меѓу Атина и Скопје околу името Македонија ги налути националистите од двете страни, јавуваат светските новински агенции, за синоќешните протести во Скопје, но и за протестите во Грција.

Категории

XS
SM
MD
LG