Достапни линкови

Немири пред Собрание


Немири пред Собрание
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Граѓани вечерва пред Собранието се судрија со полицијата по што таа испука солзавец за да ја растера групата. Како што јавуваат нашите репортери на терен групата сега пред Собрание е растурена, но се уште демонстрантите се наоѓаат во околината на собраниската зграда низ улиците.

Категории

XS
SM
MD
LG