Достапни линкови

Грчката влада под критики не само за договорот со Македонија


Грчката влада под критики не само за договорот со Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Грчкиот парламент се очекува расправата за недоверба на владата, побарана од опозициската Нова демократија која се противи на договорот со Македонија за решавање на спорот со името, да ја заврши в сабота. Во меѓувреме, парламентот го усвои последниот од серијата закони за финансиските реформи што ги бараат странските доверители, бидејќи се приближува крајот на меѓународната финансиска помош за Грција.

Категории

XS
SM
MD
LG