Достапни линкови

Малески - Договорот за името е координиран напор за мир на Балканот


Малески - Договорот за името е координиран напор за мир на Балканот
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:25 0:00

Овој пат не верувам дека ќе има прекршување на договорот. За тоа треба волја од двете страни, но сега зад напорот не стојат само Грција и Македонија, туку и западниот свет, вели професор Денко Малески во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG