Достапни линкови

Пушењето убива, но многумина не се ни свесни за тоа


Пушењето убива, но многумина не се ни свесни за тоа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:49 0:00

Пушењето и штетните последици од оваа навика, како за пушачите, така и за нивната околина. Во Македонија, речиси половина од населението се пушачи. Бројот на пушачи, пак, во светски рамки, се намалува, но не во сите делови од светот и не според посакуваното темпо. Светската здравствена организација постави цел – до 2025-та година, за 30 отсто да биде намалена употребата на тутунот во глобални рамки.

XS
SM
MD
LG