Достапни линкови

Договор за името кој обединува?


Договор за името кој обединува?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00

Противници на договорот меѓу Владите на Македонија и на Грција се опозициите во двете земји, како и националистите. Целата меѓународна заедница го подржува и оценува како придонес кон стабилноста во регионот.

Категории

XS
SM
MD
LG