Достапни линкови

Почнува Светското првенство во фудбал


Почнува Светското првенство во фудбал
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Светот од денеска до 15 јули ќе биде зафатен од фудбалска треска. Започнува 21 Мундијал. Првиот натпревар е во 17 часот на стадионот Лужники во Москва меѓу репрезентациите на домаќинот Русија и Саудиска Арабија, а половина час претходно е свечената церемонија на отворањето на шампионатот.

Категории

XS
SM
MD
LG