Достапни линкови

Протест пред Собранието против промена на името


Протест пред Собранието против промена на името
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

На протестот против договорот за името пред Собранието демонстрантите бараа ставка од Заев“, извикувајќи „Името не го даваме“... Бараат договорот со Грција да не се потпише. Официјален организатор на протестите нема, но повеќе патриотски и навивачки групи на социјалните мрежи повикуваа на протести.

XS
SM
MD
LG