Достапни линкови

Иванов – Не потпишувам


Иванов – Не потпишувам
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Нема да го потпишам „штетниот“ текст на договорот за името постигнат меѓу премиерите на Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, рече Претседателот Ѓорге Иванов во обраќањето до нацијата. Иванов не прифаќа промена на уставното име. Тој смета дека договорот е штетен, недостоинствен, неуставен и неприфатлив.

Категории

XS
SM
MD
LG