Достапни линкови

Реакции во Грција на договорот со Македонија


Реакции во Грција на договорот со Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Историски договор. Ова е оценката на претставници на меѓународната заедница, но и на светските медиуми во врска со постигнатиот договор за спорот со името меѓу Македонија и Грција. Грчките граѓани, дел од владата и опозицијата пак остануваат на мислењето дека не треба да има Македонија во името на нивниот северен сосед.

Категории

XS
SM
MD
LG