Достапни линкови

Заев:Република Северна Македонија за севкупна употреба


Заев:Република Северна Македонија за севкупна употреба
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Договорот, како што рече премиерот, предвидува потврда на македонскиот јазик во Обединетите нации, кој ќе биде наведен како македонски без фусноти, а дека националноста е македонска/ граѓани на Република Северна Македонија.

Категории

XS
SM
MD
LG