Достапни линкови

Успешен самит Трамп - Ким


Успешен самит Трамп - Ким
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја Ким Џон Ун, на крајот од самитот во Сингапур потпишаа документ со кој е предвидено заедничко дејствување за денуклеаризација на Корејскиот полуостров. Набргу треба да има продолжување на преговорите.

Категории

XS
SM
MD
LG