Достапни линкови

Протести против компромис за името


Протести против компромис за името
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00

Десетици илјади луѓе протестираа синоќа во повеќе градови во северна Грција против евентуалниот компромис за името на Република Македонија меѓу владите на Атина и на Скопје.

Категории

XS
SM
MD
LG