Достапни линкови

Поддршката на САД кон Македонија е константа


Поддршката на САД кон Македонија е константа
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:33 0:00

Со годините се менуваше само интензитетот, а Вашингтон, според американски аналитичари, треба да го искористи своето влијание за да се дојде до компромис за спорот за името со цел земјата да стане членка на НАТО и ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG