Достапни линкови

Мицкоски: Нема да поддржиме промена на Уставот со цел промена на уставното име


Мицкоски: Нема да поддржиме промена на Уставот со цел промена на уставното име
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на митингот пред Владата рече дека нема да поддржат промена на Уставот заради промена на уставното име. Тој ја критикуваше власта поради лошата економија, образование, здравство, иселување на младите и побара предвремени парламентарни избори.

Категории

XS
SM
MD
LG