Достапни линкови

Воинот на коњ е дивоградба


Воинот на коњ е дивоградба
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:54 0:00

Доколку нешто е евидентирано дека е дивоградба, по службена должност властите мора да го отстранат, доколку не го отстранат го кршат законот, а може и да се легализира, вели Мартин Пановски, претседател на Асоцијација на архитекти и член на Комисијата за анализа на проектот „Скопје 2014“.

Категории

XS
SM
MD
LG