Достапни линкови

Стоп за злоупотребата на личните податоци


Стоп за злоупотребата на личните податоци
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:25 0:00

На 25-ти мај, стапија во сила новите правила за заштита на личните податоци во рамките на Европската Унија. Што тоа значи и со какви се последици се соочуваат компаниите, но и обичните луѓе деновиве? Што се прави во Македонија на овој план?

Категории

XS
SM
MD
LG