Достапни линкови

Заев: Уште нема договорено конкретно име


Заев: Уште нема договорено конкретно име
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Премиерот Зоран Заев, на денешната прес-конференција по повод една година Влада, рече дека се уште ништо не е договорено во врска со „новото име на Македонија“. За објавената временска рамка за реализација на договорот тој рече дека чекорите не се тајна, туку биле тема и на лидерската средба.

XS
SM
MD
LG