Достапни линкови

НАТО со цврст став, но и отвореност спрема Русија


НАТО со цврст став, но и отвореност спрема Русија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг најави дека на следниот самит во јули фокусот ќе биде ставен врз одговорот на Алијансата на потезите на Русија, но и врз можноста за дијалог со Москва. Од друга страна, полскиот претседател Анджеј Дуда изрази сомневање дека Русија е заинтересирана за „чесен дијалог“.

Категории

XS
SM
MD
LG