Достапни линкови

Продолжуваат подготовките за самитот меѓу САД и Северна Кореја


Продолжуваат подготовките за самитот меѓу САД и Северна Кореја
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Американски и севернокорејски официјални претставници се состанаа на границата помеѓу Северна и Јужна Кореја, во подготовка на најавената па одложена од претседателот Донлад Трамп негова средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун во Сингапур.

XS
SM
MD
LG