Достапни линкови

Столтенберг: има вистински напори за решавање на спорот со името


Столтенберг: има вистински напори за решавање на спорот со името
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг за Радио Слободна Европа изјави дека се надева оти Македонија и Грција ќе изнајдат решение за спорот со името. Запрашан од дописникот на Радио Слободна Европа во Брисел Рикард Џозвијак колку време приближно ќе биде потребно Македонија да стане членка на НАТО доколку се изнајде решение за спорот и Македонија добие покана за влез во НАТО Јенс Столтенберг изјави:

Категории

XS
SM
MD
LG