Достапни линкови

Северна Кореја: неопходен е самит со САД


Северна Кореја: неопходен е самит со САД
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Северна Кореја соопшти дека и натаму е подготвена за разговори откако американскиот претседател Доналд Трамп нагло го откажа самитот со Ким Џонг Ун планиран за 12 идниот месец со образложение дека Пјонгјанг имал „огромен бес и отворено непријателство“.

Категории

XS
SM
MD
LG