Достапни линкови

Мигрантите на нова рута кон Европа


Мигрантите на нова рута кон Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Мигрантите заглавени на босанската граница со Хрватска го преплавија градот Велика Кладуша. Тамошните жителите се обидуваат да им помогнат, но, исто така, се и загрижени за безбедноста.

XS
SM
MD
LG