Достапни линкови

Груевски осуден на 2 години затвор, одбраната ќе се жали


Груевски осуден на 2 години затвор, одбраната ќе се жали
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска беше осуден на две години затвор во случјот „Тенк“ на СЈО. Тој е осуден за примање награда за противзаконито влијание за набавката на луксузниот мерцедес. Поранешниот помошник-министер во МВР Ѓоко Поповски е осуден на шест години и шест месеци затвор.

XS
SM
MD
LG