Достапни линкови

Протести за и против нуклеарката Белене во Бугарија


Протести за и против нуклеарката Белене во Бугарија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Во Софија се одржаа протести за и против обновата на изградбата на откажаната нуклеарна централа Белене. До нив дојде ден откако претседателот на државата изјави дека е отворен за руско учество во проектот.

Категории

XS
SM
MD
LG