Достапни линкови

Иран не ги прифаќа условите од САД


Иран не ги прифаќа условите од САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Иран и другите потписнички на нуклеарната спогодба оценија дека новите услови што Вашингтон му ги постави на Техеран нема да донесат поголема безбедност во регионот. Претходно американскиот државен секретар Мајк Помпео најави најстроги санкции врз иранскиот режим.

XS
SM
MD
LG