Достапни линкови

Заев: Република Илинденска Македонија е достоинствено решение


Заев: Република Илинденска Македонија е достоинствено решение
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека очекува спорот за името да се реши, иако грчката страна индиректно го отфрли ова решение.Тој порача дека останува на ставот оти Република Илинденска Македонија е достоинствено решение. Заев напомена дека се зборува за пакети, заради тоа што не може да се очекува уставна промена во Македонија за кое било решение.

Категории

XS
SM
MD
LG