Достапни линкови

Ердоган бара поддршка од Турците во Европа


Ердоган бара поддршка од Турците во Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на митингот во Сараево ги искритикува европските земји, кои одбија да му дозволат да одржи предизборни предизборни собири на нивната територија. Тој исто така ги повика турските иселеници да гласаат за него и неговата владејачка партија на изборите следниот месец.

Категории

XS
SM
MD
LG