Достапни линкови

Заев - Илинденска Македонија за севкупна употреба


Заев - Илинденска Македонија за севкупна употреба
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Република Илинденска Македонија на македонски, Republic of Ilinden Macedonia на англиски и Republika Ilindenase e Maqedonisë на албански е предлогот за кој што го информирав државниот врв, изјави премиерот Зоран Заев. Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски не профаќа промена на Уставот

XS
SM
MD
LG