Достапни линкови

Заострена трговска реторика меѓу САД и ЕУ


Заострена трговска реторика меѓу САД и ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Соединетите држави и Европската унија ја заострија реторика во врска со меѓусебните трговски односи, откако претседателот Доналд Трамп најави царини за еврпските производи. Брисел вели дека е подготвен на нови преговори, но не во услови на закани од Трамп.

Категории

XS
SM
MD
LG