Достапни линкови

Заев-Меј: Решение на името ќе донесе придобивки за двете земји


Заев-Меј: Решение на името ќе донесе придобивки за двете земји
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Знам дека Македонија и Грција се посветени на изнаоѓање на решение за името, а тоа бара политичка храброст и волја за тешки одлуки“, изјави британската премиерка Тереза Меј на прес конференцијата по средбата со македонскиот премиер Зоран Заев.

Категории

XS
SM
MD
LG