Достапни линкови

Заев: Има опција, на ред се институциите во двете земји


Заев: Има опција, на ред се институциите во двете земји
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, на прес конференција во Софија изјави дека со грчкиот колега прифатиле една опција за решение на спорот со името. Сега треба да биде проверено во институциите на двете земји дали таа опција може да биде спроведена.

XS
SM
MD
LG