Достапни линкови

Абортус - право на избор или дозвола за убивање?


Абортус - право на избор или дозвола за убивање?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:08:39 0:00

Правата на жените наспроти правата на зачнатите деца, слобода на избор или дозвола за убивање? Вака, од крајност во крајност главно се движат дебатите во врска со законските регулативи за прекин на бременоста. Како е во Македонија?

XS
SM
MD
LG